Dobrovolníci

Brodfest je poměrně velký projekt, který ale nepovažujeme za jeden z křesťanských festivalů jako spíše setkání skutečně velké rodiny (a to nemusí být primárně všichni CB).

Naším cílem není mít široké publikum s "profesionálem" na pódiu. Přáli bychom si, aby každý, kdo tam "něco" (hudba, slovo, semináře, sport, scénka..) přináší, je jeden z nás, který chce dát to své k Boží slávě a zároveň je inspirací pro ostatní přinášet svojí trošku do mlýna. Pro mnohé mládežníky bylo to, co zažili na Brodfestu důležitým stimulem pustit se do služby, rozvíjet a tvořit.

Chceme, aby Brodfest byl NÁŠ. Největší vliv na to bude mít, pokud se zapojíme a dáme něco ze sebe. Nabízíme 3 cesty k zapojení a pomoci. 

Pomoc přímo na BrodFestu

V minulosti velkou organizační část měl na sobě místní brodský tým, který zajistil skutečně hodně. Jak čas plyne, tak i lidé se stěhují, stárnou, rostou a ten tým se značně zmenšil. Jako OM jsem velmi, velmi, velmi vděčni za to, že stále je tam základ těch, kteří dokážou zvládat ty hlavní organizační náležitosti.

Seznam možností jak se zapojit a přispět jako mládež.

1. Pomoc v sále KD

Po každém společném programu (Pá večer, So ráno a večer, Ne ráno a večer, Po ráno) pomoci se srovnáním židlí v KD a eventuálním sebrání nějakého smetí. V počtu např. 10lidí je to skutečně za pár minut. Ozvat se můžete Ondrovi na email o.svatos@gmail.com.

2. Služba ve škole

Jak jistě víte, tak noclehy jsou na místních 3 školách. Jsem za to rádi. Bez této možnosti by dělat BF bylo vlastně nemožné. Každá škola má svého koordinátora z místního týmu. My všichni jsme byli požádáni o pomoc při službách ve školách. Ideálně tam jsou min. 2 lidi, kteří kontrolují, zda do školy vstupují pouze účastníci BF. Pokud by vaše mládež byla ochotna se společně zajistit tuto službu na určité dny i třeba hodiny, tak by to bylo velkou pomocí. (Např. mládež z CB Horní Dolní napíše, že celý zajistí celou sobotu a po dvojicích se tam vystřídají – pokud by se takto našlo několik mládeží, máme vystaráno) Ozvat se můžete Ondrovi na email o.svatos@gmail.com.

3. Služba při společných programech

Podobná příležitost jako na školách, ale v mnohem menším měřítku je služba při vstupu do sálu KD. Kdo je účastník, jde dál, jinak musí na registraci. Ozvat se můžete Milanovi (přezdívka Mistr) na email milan.rericha@gmail.com.

4. DBF – dobrovolník na Brodfestu

Hledáme několik jednotlivců, kteří by chtěli pomoci s BF po celou dobu. Každý den by měli zhruba 8 h práce (ale i míň), a pomáhali by s tím, aby BrodFest jel jak po másle. Potřebujem pomoc s přípravu stage v hl. sále, alternativních programů, seminářů, přivezení vyučujících z nádraží apod. Těmto dobrovolníkům nabízíme Brodfest bez poplatku a noclehy. Ozvat se mohou Milanovi (přezdívka Mistr) na email milan.rericha@gmail.com (775 220 191). On je šéfík dobrovolnické oblasti.

Zapojení jednotlivců z mládeží – jsme tělo Kristovo

Na Brodfestech v minulosti existoval tým modlitební a tým poradní. V každém byli lidé, kteří se po celou dobu akce plně věnovali této činnosti. Doba se trochu mění. Rádi bychom vtvořili prostor pro některé zralé a obdarované jedince z řad mládeží pomoci sloužit v těchto dvou oblastech. Primárně nám jde o pomoc při večerních programech. Rádi bychom, aby večerní programy byly vždy zakončeny výzvou. Víme, že takové momenty bývají pro mnoho mládežníků v jejich směřování za Kristem velmi důležité. Rádi bychom měli k dispozici dost lidí, kteří jsou ochotni s těmi, kdo na danou výzvu zareagují, mluvit a hlavně se s nimi a za ně modlit. Spousta z vás chce být se svými mládežemi a trávit s nimi čas. To plně podporujeme. Zároveň bychom ale chtěli využít toho, že jsem tělo Kristovo a v určitých chvílích si takto navzájem sloužit. Pokud by jsi ty či někdo z tvého okolí byl ochoten právě při těch večerních programech být připraven k rozhovoru resp. modlitbě, dej mi vědět on o.svatos@gmail.com. Častokrát stačí relativně málo, aby to v životě tvého bližního udělalo velkou změnu.